Danas su u CARNET MultiLab pokaznom laboratoriju u Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije održane dvije praktične demonstracije 3D tehnologije, namijenjene djelatnicima visokih učilišta.
Ove dvije demonstracije su dio projekta e-Sveučilište i ciklusa od 12 planiranih radionica za prvu polovicu 2026. godine. Sudionici su imali priliku pratiti cijeli proces, od pripreme objekata i 3D skeniranja, preko obrade podataka, do 3D ispisa modela i njihove primjene u nastavnom procesu. Posebno je bio zanimljiv primjer figurice idola iz Dalja, osigurane uz dopuštenje Arheološkog muzeja u Zagrebu.
Cilj radionica je omogućiti visokoškolskim ustanovama praktično upoznavanje i testiranje naprednih digitalnih tehnologija te inspirirati integraciju inovacija u obrazovni i istraživački rad.
Kroz ove demonstracije CARNET MultiLab nastavlja pružati podršku u uvođenju digitalnih inovacija u obrazovni sustav Hrvatske.